Budapest, Budapest
1 day ago
Digitális üzletfejlesztési mérnök

Ahhoz, hogy megoldjuk korunk legnagyobb kihívásait, olyan elmékre van szükség, akik ambiciózusak, hogy a lehetetlent lehetővé tegyék. A Siemens az a hely, ahol kiteljesedhetsz, hatással lehetsz másokra és fejlődhetsz egy olyan innovátorokból álló csapatban, akik osztoznak a technológia iránti szenvedélyedben. Benne vagy?

Munkavégzés helye: Budapest XIV. kerület

Smart Infrastructure üzletágunkhoz, villamos energetika - automatizálás és IoT szakterületre keressük új kollégánkat Digitális üzletfejlesztés pozícióra, az alábbi feladatokra.

Milyen feladatok várnak rád?

Piaci szegmensek, energiaautomatizálási és digitalizációs technológiai trendek követése. Célterületek: áramszolgáltatók, ingatlanfejlesztők, járműgyártók, kormányzati szervek, energiahivatal.Digitalizációs megoldások összeállítása/kidolgozása (hardver és szoftver) az alábbi területeken: digitalizálás, IoT, cloud, AI, energiamenedzsment, energiaautomatizálás.Vevőkkel való műszaki megbeszéléseken részvétel, konzultatív tárgyalások vezetése, stratégiai tervek, műszaki megvalósulási/"basic" dokumentációk elkészítése, műszaki ajánlatok összeállítása.Belső és külső digitalizációs oktatások megtartása, vezetése, szakmai fórumokon való részvétel. Rendszerintegrátorokkal történő együttműködés megszervezése adott projektekben való szoftveres kivitelezésekben.Digitális fejlesztések anyaházi követése (pl. NXPower Monitor, Grid Diagnostic Suite). A megfelelő HQ fejlesztések kiválasztása helyi tesztelésre piaci potenciálok alapján, fejlesztések magyarországi implementálása - partnerek bevonása.

·       Üzletfejlesztés / Termék menedzsment

o   Társasági termékportfolió követése, részvétel a hazai piac szempontjából releváns, potens termékek meghatározásában

o   Nemzetközi kapcsolattartás a termékekhez, megoldásokhoz szervesen kapcsolódó szakterületekkel

o   Aktív részvétel a termékfejlesztési, és termék honosítási feladatokban

·       Értékesítés támogatás

o   Presales tevékenység végzése, szakmai prezentációk előkészítése, előadások megtartása

o   Együttműködés az értékesítési területtel

·       Szakértői feladatok

o   Ajánlati kalkulációk, és szakértői becslések elvégzése komplex projektek esetén

o   Szakmai ajánlatok összeállítása, prezentálása

·       Projekt megvalósítás

o   Az értékesített projektek követése, szükség esetén belső egyeztetések szervezése/koordinációja a projekt megvalósítás gördülékeny, határidőre történő megvalósítása érdekében

o   Projektek szakmai kiértékelésének elvégzése

Mi különböztet meg másoktól?

Villamosmérnök diplomával vagy szakirányú végzettséggel rendelkezel Erős értékesítői attitűd jellemez és van értékesítésben szerzett tapasztalatod Van tapasztalatod projekt- és csapatvezetésbenKisfeszültségű energiaelosztási és vezérléstechnikai ismeretekkel rendelkezelSzívesen dolgozol csapatban és mátrix szervezetbenMagabiztosan kommunikálsz szóban és írásban angol (és német) nyelvenRendelkezel jogosítvánnyal és hajlandó vagy országon belül utazni

Miért a Siemens?

Modern nemzetközi környezet, diverzitásHosszú távú munkalehetőség, heti 40 órás munkavégzésVersenyképes juttatási csomag, cafeteria és teljesítményértékelésEgészségbiztosításCéges laptop és mobiltelefonCéges autóVállalati jólléti programVállalati pszichológus, mentális egészséget támogató programokSzakmai továbbképzések és online felületen elérhető képzésekRészt vehetsz önkéntes és fenntarthatósági kezdeményezésekben is

Create a better #TomorrowWithUs!

Értékeljük a teljesítményt, az egyéni hozzájárulást és figyelembe vesszük a különböző gondolkodásmódokat. Sokfélék vagyunk és elfogadjuk egymást, törekszünk arra, hogy olyan munkahelyet építsünk, amely tükrözi a társadalom sokszínűségét. Gyere, és teremtsünk együtt szebb holnapot!

Confirm your E-mail: Send Email